Kaip įstatyti duris: Vyrių montavimas, Durų įstatymas, Užraktų ir rankenų montavimas


Durų įstatymas yra techninis procesas, kurio metu svarbu atkreipti dėmesį į detales. Teisingai įstatytos durys ne tik gerina namo izoliaciją, bet ir užtikrina saugumą. Šiame straipsnyje pateikiamas išsamus durų įstatymo vadovas.

1. Pasiruošimas

a. Įrankiai ir medžiagos: Jums reikės matavimo juostos, lygio, plaktuko, žirklų, atsuktuvų, kaltų, skylegręžio ir kitų įrankių. Be to, turėtumėte turėti duris, durų rėmą, vyrius, varžtus ir kitas montavimo medžiagas.

b. Matavimai: Prieš pradėdami, patikrinkite angos dydį, kuriame planuojate įstatyti duris, ir įsitikinkite, kad jūsų pasirinktos durys atitinka šį dydį.

2. Vyrių montavimas

a. Pažymėkite vyrių vietas ant durų rėmo ir pačių durų, remdamiesi gamintojo nurodymais. b. Išgręžkite skyles vyriams įstatyti tiek ant durų rėmo, tiek pačiose duryse. c. Pritvirtinkite vyrius naudodami varžtus.

3. Durų įstatymas

a. Įdėkite duris į rėmą taip, kad jos atitiktų vyrių vietas. b. Pritvirtinkite duris prie rėmo naudodami varžtus per vyrius. c. Patikrinkite, ar durys atsidaro ir užsidaro sklandžiai be trukdžių.

4. Užraktų ir rankenų montavimas

a. Pažymėkite užrakto ir rankenos vietas ant durų. b. Išgręžkite reikiamas skyles užraktui ir rankenai. c. Įstatykite užraktą ir rankeną pagal gamintojo instrukcijas ir pritvirtinkite juos varžtais.

5. Tarpinių įrengimas (jei reikia)

Tarpinės padeda užtikrinti gerą šilumos ir garso izoliaciją. Prikabinus duris, galite įdėti tarpines durų krašte, kad užtikrintumėte sandarumą.

6. Galutinis patikrinimas

Atidarykite ir uždarykite duris kelis kartus, kad įsitikintumėte, jog viskas veikia teisingai. Patikrinkite, ar nėra spragų tarp durų ir rėmo, ir, jei viskas tvarkoje, jūsų darbas baigtas!

Durų įstatymas gali atrodyti sudėtingas, tačiau laikantis šio žingsnių vadovo, procesas tampa aiškus ir suprantamas. Svarbu atidžiai sekti instrukcijas ir naudoti reikiamus įrankius, kad užtikrintumėte kokybišką darbą. Jei abejojate savo gebėjimais, visada galite kreiptis į profesionalus.

D.U.K.: Kaip įstatyti duris?

 1. Kokių įrankių man reikės įstati duris?
  • Atsakymas: Reikės matavimo juostos, lygio, plaktuko, žirklų, atsuktuvų, kaltų, skylegręžio ir kai kurių kitų specializuotų įrankių, priklausomai nuo durų tipo ir montavimo reikalavimų.
 2. Kaip žinau, kad durys tinkamai atitinka angą?
  • Atsakymas: Prieš pradėdami montuoti, matuokite angą ir duris. Įsitikinkite, kad duryse yra šiek tiek erdvės sąlyčio vietose, kad jos galėtų laisvai atsidaryti ir užsidaryti.
 3. Kaip įtvirtinti vyrius teisingoje vietoje?
  • Atsakymas: Remkitės gamintojo nurodymais ir pažymėkite vyrių vietas ant durų rėmo bei pačių durų. Tada išgręžkite skyles ir pritvirtinkite vyrius naudodami varžtus.
 4. Kaip užtikrinu, kad durys atsidarys ir užsidarys be trukdžių?
  • Atsakymas: Po to, kai įtvirtinsite duris, atidarykite ir uždarykite jas kelis kartus. Jei pastebėsite trukdžių, galbūt reikės koreguoti vyrius arba pašalinti kliūtis.
 5. Ką daryti, jei durys nesandariai priglunda prie rėmo?
  • Atsakymas: Jei durys nesandariai priglunda prie rėmo, galite naudoti tarpines arba reguliuoti durų padėtį naudojant vyrius.
 6. Ar rekomenduojate samdyti profesionalą įstati duris?
  • Atsakymas: Jei neturite patirties ar reikiamų įrankių, gali būti geriausia samdyti profesionalą. Tai užtikrins, kad durys bus teisingai įstatytos ir veiks sklandžiai.
 7. Kiek laiko gali užtrukti durų įstatymas?
  • Atsakymas: Tai priklauso nuo durų tipo, jūsų patirties ir specifinių montavimo reikalavimų. Vidutiniškai standartinės vidinės durys gali būti įstatytos per kelias valandas, tačiau sudėtingesnės konstrukcijos ar išorinės durys gali reikalauti daugiau laiko.

Comments are disabled.